Zrážka muža s vlakom, ktorá sa udiala v sobotu 26. mája vo večerných hodinách skončila tragicky. Oznámenie o nešťastí prijala polícia krátko pred 20.30 h. O udalosti informoval hovorca KR PZ v Bratislave Michal Szeiff.

K tragickej zrážke osoby mužského pohlavia malo dôjsť podľa slov hovorcu na železničnej stanici Bratislava – Vajnory. Hodnovernosť tohto oznámenia bola hliadkami na mieste preverená a potvrdená. „V uvedenom úseku, v 63,9 km železničnej trate vošla pred práve prechádzajúci vlak osoba mužského pohlavia, ktorá skočila do koľajiska. Rušňovodič aj napriek okamžitému použitiu výstražného zvukového znamenia a rýchlobrzdy už zrážke zabrániť nedokázal,“ uviedol Michal Szeiff z KR PZ v Bratislave.

Podľa informácií muž utrpel zrážkou zranenia ktorým na mieste podľahol. „Nakoľko muž utrpel zrážkou s vlakom zranenia nezlučiteľné so životom, ohliadajúci lekár po príchode na miesto konštatoval smrť,“ potvrdil Szeiff.

Rušňovodič bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, skúška však prítomnosť alkoholu v dychu nepotvrdila. „Poverený príslušník Oddelenia Železničnej polície začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ďalšie okolnosti tejto tragickej udalosti sú v súčasnej dobe predmetom vyšetrovania,“ dodal na záver Michal Szeiff.

Zdroj: KR PZ Bratislava | Ilustračné foto: pixabay.com