Každý z nás pri pohľade na účesy celebrít občas bledne závisťou. Snažíme sa vykúzliť si bohatú hrivu a dokonalé vlnky, no želaný efekt sa nie a nie dostaviť. Ani celebritní kaderníci by však nedokázali zázraky bez týchto, rokmi overených trikov!

[sociallocker]

Dosiahnite prirodzenejší vzhľad

Nie všetky účesy z vlnitých vlasov pôsobia prirodzene. Dôvodom je schématickosť, s ktorou pristupujete k úprave jednotlivých pramienkov. Aby účes pôsobil prirodzenejšie a vzdušnejšie, vyskúšajte jednoduchý trik. Z rozpustených vlasov si vždy zoberte pramienok vlasov na inom mieste. Snažte sa nezačínať vždy priamo od korienkov, nech je výsledok tvárnejší. Vylepšíte si tak objem a váš účes bude vyzerať ako dar od prírody.

Správna kulma je základ

Kvalita vašich vĺn závisí aj od samotnej kulmy, ktorú používate. Najlepšie sú keramické alebo turmalínové, ktoré zároveň chránia vlasy a nenarušujú ich štruktúru. Ak máte problém s elektrizovaním, používajte radšej kulmu vyrobenú z titánu. Vyhýbajte sa lacným chrómovým kulmám, ktoré ničia korunu krásy a vlasy navyše nevydržia tak dlho v pôvodnom tvare.

Ošetrite si končeky

Dôvodom, že vám vlny nedržia v želanom tvare, môžu byť aj končeky vlasov. Ak sú rozštiepené, teplo z kulmy na ne nedokáže pôsobiť ako by malo a spodná časť sa potom rýchlo vyrovnáva. Keď si chcete vlasy natočiť na nejakú udalosť, dajte si vopred ostrihať končeky. Vyhnete sa tým obavám z neúspechu.

Stočte si prameň vlasov

Ak nechcete mať veľké výrazné, ale iba prirodzené vlny, poradíte si nasledovne. Vezmite si prameň vlasov a točte ho, kým nie je stočený od korienkov až po končeky. Vezmite si žehličku na vlasy a takto ich niekoľkokrát prejdite. Následne si končeky pustite a kučierky oddeľte pomocou prstov. Nastriekajte trochu laku a pokračujte na ďalší prameň.

Zdroj: diva.aktuality.sk | Foto: wikimedia.org [/sociallocker]