Smutná správa, ktorá sa dostala do médií zasiahla celú hudobnú scénu i fanúšikov skvelej hudby. Hudobník, ktorý nás navždy opustil bol dokonca bývalým manželom známej speváčky Cher!

Gregory LeNoir Allman sa narodil 8. decembra 1947 v americkom štáte Tennessee. Svoju kariéru odštartoval v skupine, ktorá fungovala pod taktovkou Gregoryho a jeho brata Duana. Kapelu založili v roku 1969, no po smrti brata kapela i naďalej fungovala vo svojej hudobnej činnosti. Najväčšiu slávu však zažívali v 70. rokoch a v roku 1995 ich uviedli do rokenrolovej siene slávy.

Rok 2012 bol naozaj úžasný, pretože kapela získala cenu Grammy a medzi najznámejšie hity patria napríklad Midnight rider, Melissa či Whipping Post. Niekoľko rokov tvoril pár so známou speváčkou Cher, ktorá požiadala o rozvod manželstva deväť dní po svadbe, no neskôr túto žiadosť stiahla. V manželstve sa im narodil syn Elijah Blue. Posledné roky svojho života trávil nie veľmi vzorovo, pretože s jeho menom bolo spájaných množstvo afér so ženami, ale taktiež užíval drogy.

Nezdravý životný štýl sa podpísal i na jeho zdravotnom stave, kedy trpel hepatitídou typu C a tá mu veľmi poškodila pečeň. Po transplantácií sa opäť vrátil k svojej milovanej hudbe.

O smrti rockera informoval jeho vydavateľ Ken Weinsten. Gregory Allman zomrel v noci 27. mája vo veku 69 rokov vo svojom dome v štáte Georgia. Podľa slov Allmanovho vydavateľa zomrel pokojne v spánku. Česť jeho pamiatke!

Zdroj: cnn.com | Foto: instagram | Ilustračná foto: depositphotos.com