Smutné nehody sa odohrali počas víkendu na východe Slovenska. V Krompachoch a Markušovciach zrazili vodiči malé deti (8), ktoré prechádzali cez cestu. S ťažkými zraneniami skončili v nemocnici.

Víkend poznamenali dve smutné nehody na východe krajiny, pričom v obidvoch prípadoch skončili v nemocnici dve deti, 8-ročný chlapec aj 8-ročné dievča. Prvá nehoda sa odohrala 17.1. pred 7.30 ráno v meste Krompachy, kedy bežal 8-ročný chlapec po chodníku v smere autobusovej zastávky.

Náhle vstúpil na vozovku a vošiel do jazdnej dráhy prichádzajúcemu vozidlu zn. Iveco Daily. Chodec na vozovku vstúpil bez toho, aby sa dostatočne presvedčil, či tak môže urobiť bez hroziaceho nebezpečenstva. Chodec pri zrážke s vozidlom utrpel podľa predbežného vyjadrenia lekárov ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť viac ako 42 dní, vodič zranený nebol. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zaistené nebolo,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

V sobotu 18.1. došlo poobede po 13.30 hodine k ďalšej zrážke, tentokrát medzi obcami Markušovce a Rudňany. 18-ročný mladík na vozidle značky VW Bora zachytil pravým zrkadlom 8-ročné dievča, ktoré kráčalo po okraji vozovky: “Po náraze chodkyňu odhodilo na cestu, vodič však nezastavil a ďalej pokračoval v jazde. Zastavil až v strede obce, odkiaľ udalosť telefonicky oznámil na tiesňovú linku 158. RZP previezla maloletú chodkyňu do nemocnice. Podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpela ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť viac ako 42 dní. Vodič, ktorý sa pri dopravnej nehode nezranil, bol podrobený dychovej skúške. Výsledok prítomnosti alkoholu v jeho dychu bol negatívny, na zistenie požitia iných návykových či psychotropných látok mu bol v spišskonovoveskej nemocnici odobratý biologický materiál,” dodala. Presná príčina nehôd je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj │ Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, Televízia Markíza