Vodiči, POZOR! Na Slovensku bude konečne platiť..!

Dátum:

Mnohí vodiči sa pri šoférovaní denne stretávajú s problémami, na ktoré neustále upozorňujú na najvyšších miestach. Nedokončené diaľničné cesty, zlý stav rýchlostných ciest a drahé diaľničné známky sú dôvodom hnevu mnohých motoristov. Tentokrát však máme konečne dobrú správu!

Mnohí slovenskí vodiči sú nútení vyhýbať sa niektorým úsekom, keďže nechcú kvôli pár kilometrom cesty platiť diaľničnú známku na týždeň, mesiac či rok. Tento problém by sa mal čoskoro na cestách výrazne zmeniť, keďže europoslanci požadovali úpravu legislatívy.

Európsky parlament napokon odhlasoval zavedenie jednodňovej diaľničnej známky, ktorú budú musieť zaviesť členské štáty EÚ pre všetky osobné autá. ,,Zavádzame tzv. eurovignette, zavádzame rovnaké pravidlá pre mýto na diaľničné úseky po celej Európskej únii,“ uviedol europoslanec Ivan Štefanec pre noviny.sk.

Ministerstvo dopravy má zrealizovať dôkladnú analýzu a následné upravenie smernice do slovenskej legislatívy. V budúcich rokoch by sa dokonca cena diaľničných známok mala odvíjať aj do toho, či vodič jazdí na naftu, benzín alebo na hybridný pohon.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk, bratislava.zoznam.sk  |  Foto: Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...