Vodiči, POZOR! Na Slovensku sa plošne obmedzí rýchlosť na…!

Dátum:

Európska únia chcela v posledných desiatich rokoch výrazne obmedziť počet obetí dopravných nehôd. V rokoch 2010 až 2020 sa však nepodarilo znížiť smrteľnú nehodovosť ani o polovicu. Smutné štatistiky vyvolali reakciu Európskej komisie, ktorá navrhla nové pravidlá bezpečnosti na cestách.

V krajinách Európskej únie ročne zomiera takmer 23-tisíc ľudí a okolo 120-tisíc pri nehode skončí s vážnymi zraneniami. Najnovšie údaje o úmrtnosti a nehodovosti na cestách šokovali aj europoslancov, ktorí nedávno hlasovali o prísnych pravidlách cestnej premávky. Návrhy napokon boli schválené 615 poslancami, pričom proti bolo iba 24 politikov.

Medzi novinky patrí plošné obmedzenie rýchlosti v obytných zónach na 30 km/h a zavedenie nulovej tolerancie alkoholu za volantom. Vyšší limit na hlavných ťahoch by mal zostať ponechaný, ak bude zabezpečená primeraná ochrana zraniteľných účastníkov cestnej premávky.

Prijaté odporúčania europarlamentu majú zabezpečiť, aby sa do roku 2050 dostal počet obetí dopravných nehôd k takmer nulovej hodnote. Poslanci upozornili aj na alkohol za volantom, keďže 15 % úmrtí na cestách sú spôsobené vodičmi pod vplyvom alkoholu alebo návykových látok. Na Slovensku však už teraz platí nulová tolerancia liehovín pri šoférovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay, minv.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...