V nedeľu (2. mája) v ranných hodinách si okoloidúci vodiči všimli auto prevrátené na streche nachádzajúce sa mimo cesty. Okamžite tak kontaktovali záchranároch i hasičov, no tí už mladému vodičovi nedokázali pomôcť.

V skorých ranných hodinách bolo nájdené prevrátené auto pri obci Nemecká neďaleko Banskej Bystrice. Prechádzajúci vodiči zavolali pomoc, no hasiči museli použiť hydraulickú techniku na vytiahnutie 20-ročného vodiča, ktorý už nejavil žiadne známky života.

Talentovaný hudobník, žiaľ, utrpel niekoľko vážnych zranení, ktorým podľahol na mieste nehody. Polícia sa domnieva, že auto dostalo na ceste šmyk, keďže v ranných hodinách husto pršalo. Vozidlo následne vyletelo na zvodidlá, preletelo ponad potok a prevrátilo sa na strechu.

Dominik bol členom niekoľkých folklórnych súborov, pričom hral na akordeóne. Medzi muzikantmi bol veľmi obľúbený, čo potvrdzujú aj odkazy na sociálnej sieti. ,,RIP, Dominik. Prečo práve ty? Taký veselý zlatý usmievajú a rozdávajúci radosť… Nikdy na teba nezabudnem,“ napísala jedna zo žien, ktorá ho poznala.

Polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie, a zároveň bola nariadená pitva. Výsledky preukázali, že mladík mal 1,5 promile alkoholu v krvi. V kombinácií s mokrou cestou a ostrou zákrutou stačilo veľmi málo, aby došlo k nehode, ktorá ho napokon stála život.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: FB/Polícia SR-Banskobystrický kraj, Dominik K., joj.sk