Sviatky pokoja, oddychu, korbáčov, vody, ale aj hostiny plné jedla a alkoholu. Veľká noc v sebe nesie pokušenie porušenia pravidiel, ktoré sa nemusia týkať prioritne protipandemických opatrení. Alkohol za volant nepatrí a istý vodič z Vranova nad Topľou si to rozhodne zapamätá. Udalosť má však pre policajta paradoxne vážnejšie následky!

Motorkár z Prešovského kraja predbiehal kolónu stojacich áut cez plnú čiaru a zhodou nešťastných okolností bolo jej súčasťou aj policajné vozidlo. Vodič bol mužmi zákona zastavený a vyzvaný k preukázaniu dokladov totožnosti. Po bežnej rutine nasledovala dychová skúška.

Šoférovi motocykla bolo nameraných 0.14 mg/l alkoholu v dychu, informuje portál noviny.sk. Polícia po zadržaní vodičského preukazu posunula prípad na dopravný inšpektorát. Nameraná hodnota v dychu vodiča však bola pod tolerovanou úrovňou 0.15 mg/l. Možno sa preto domnievať, že policajný príslušník nepostupoval v súlade s predpismi.

Motorkár sa po zaplatení 100-eurovej pokuty dostal naspäť k svojmu vodičskému oprávneniu, pričom policajt sa z tohto prípadu tak rýchlo nespamätá. Zistené pochybenia  momentálne prešetruje aj disciplinárna komisia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk | Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky