K vážnej dopravnej nehode došlo 26. mája v Banskej Bystrici počas dopravnej špičky. Vodičovi (33) Felície sa za jazdy otvorila predná kapota. Šťastie však stálo na ich strane a vďaka prívesnému vozíku sa nehoda pre posádku neskončila tragicky. 

K nehode došlo v čase, kedy sa vodičovi Felície otvorila počas jazdy predná kapota. Podľa slov účastníčky nehody vodič zastavil, nakoľko mal v pláne zatvoriť kapotu a pokračovať v jazde ďalej. V tom momente nastal prudký náraz. Polícia potvrdila, že vodič Felície zapol výstražné smerovky a postupne spomaľoval. To si evidentne nevšimol vodič (53) terénneho auta, ktorý išiel za nimi.

“Vodič vozidla BMW nedodržal bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami a narazil do zadnej časti prívesného vozíka,” informovala hovorkyňa policajného zboru Mária Faltániová pre noviny.sk. Život štvorčlennej posádke zachránil vozík, ktorý silný náraz stlmil. Dvoch osemnásťročných chlapcov, sediacich na zadnom sedadle osobného auta previezli do nemocnice v Banskej Bystrici, nakoľko sa sťažovali na bolesti krčnej chrbtice.

Zdroj: noviny.sk | Ilustračná foto: pixabay.com