Igor Matovič sa v piatok na tlačovej konferencií prihovoril médiám, a to vskutku neštandardným spôsobom. Brífing odštartoval rozprávkou O pyšnej princeznej, kde Krasomilu prirovnal k Veronike Remišovej, ktorá ruskú vakcínu Sputnik vetovala!

Premiér sa na tlačovej konferencií zamýšľa nad nezmyselnosťou Remišovej rozhodnutia. Tvrdí, že v Maďarsku je vakcína Sputnik riadne registrovaná a slovenským podporovateľom ruskej alternatívy tak neostáva nič iné, ako si prípadne odskočiť na očkovanie k južným bratom. Matovič tvrdí, že koaličná partnerka vedome zamlčala fakt, že v Maďarsku je vakcína schválená: “Náš koaličný partner sa doslova rozhodol robiť pokusy na ľuďoch, pokúsiť sa, že či teda prežijú bez vakcíny,” uviedol premiér v úvode brífingu.

Dodávatelia zazmluvnených vakcín nedodali množstvá, ktoré Slovensku prisľúbili, a preto má byť pre krajinu strata ruskej vakcíny Sputnik aj hazardom so zdravím: “Dnes sa tu hrať na pyšnú princeznú a hádzať sa o zem a hovoriť nie, nie, nie, tu sa spievať nebude, Slovensku nepomôže. Ľuďom to životy nezachráni. Zdraviu to takisto nepomôže a jediné, čo dnes pomôže, je odložiť politikárčenie, odložiť geopolitické hry a pozerať na vakcínu ako na liek, ktorý nehľadí na to, či pochádza zo západu alebo východu, ale má jediný cieľ. A to je chrániť zdravie a životy.” Aký máte názor na ruský variant očkovacej látky vy?

Vyjadrenie Igora Matoviča ohľadom vakcíny Sputnik

https://streamable.com/pc1eyp

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: YT/Online filmi zadarmo cz dabing, IG/veronika.remisova, igor_matovic_olano