Znepokojivé informácie posledných týždňov ukazujú jasne na vojnu medzi Úradom inšpekčnej služby a Národnou kriminálnou agentúrou. Najnovšie ale po zadržaní viacerých vyšetrovateľov z tímu Očistec a Fénix na verejnosť unikol kamerový záznam spred budovy inšpekcie.

DenníkN zverejnil pred niekoľkými hodinami kamerový záznam spred budovy Úradu inšpekčnej služby zo dňa 12. júla 2021. “Vyplýva z neho podozrivé správanie bývalej šéfky tímu na inšpekcii Diany Santusovej a bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana. Na kamerovom zázname vidieť, ako Santusová vyšla z budovy inšpekcie a prešla cez celé parkovisko do čierneho SUV. Po čase z budovy vyšiel aj Zurian a smeroval k tomu istému autu. Santusová z neho vystúpila a on do neho nastúpil,” píše denník.

NAKA mala údajne pritom zisťovať, či sa v aute nenachádzal aj exzástupca riaditeľa inšpekcie Róbert Zaplatílek, s ktorým má mať Santusová nadštandardne blízke vzťahy. V tom období pritom začala celá spletitá situácia naberať na grádoch a došlo i k obvineniu policajného prezidenta Kovaříka, ako aj k pochybnostiam okolo práce vyšetrovateľov či inšpekcie.

Aktuálne stále prebiehajú úkony, ktorými sa preveruje zákonný postup jednotlivých zložiek. Najnovšie majú na krku obvinenia aj elitní vyšetrovatelia z kauzy Očistec, ktorí podľa Úradu inšpekčnej služby mohli ovplyvňovať svedkov. Tieto slová ale obhajcovia odmietajú a rovnako sa policajtov zastáva aj minister vnútra Roman Mikulec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Denník N