“Rád by som vás informoval o nie celkom verejných veciach. Ja s Luciou by sme vám chceli oznámiť, že po vzájomnej dohode sme došli k záveru, že v našom vzťahu už ďalej nebudeme pokračovať. Napriek tomu sa budeme snažiť zostať tými najlepšími rodičmi pre našich dvoch synov Matyáša a Adama.” Práve tieto slová sa objavili v prvej polovici augusta na oficiálnom profile hokejistu Tomáša Plekanca, ktorými šokoval širokú verejnosť.

Speváčka Lucie Vondráčková a hokejista Tomáš Plekanec tvorili stabilný pár osem rokov, pričom mnohí fanúšikovia v nich mali vidinu dokonalého vzťahu. 38-ročná hviezda českej popmusic neváhala a kvôli láske opustila krajinu, keď sa odsťahovala za svojim manželom do ďalekej Kanady. Dvojica spolu vychovávala synčekov Matyáša (6) a Adama (3), až kým neprišiel zlom a športovec ohlásil nečakaný rozvod.

Sled ďalších udalostí napokon spôsobil, že z Lucie, ktorá bola najskôr vykreslená ako opustená a podvádzaná žena, sa stala údajne najväčšia zlatokopka českého šoubiznisu. Neprimerané správanie pri podávaní rozvodu, kvôli ktorému utiekla z Čiech späť do Kanady a vykreslená ako opustená a podvádzaná žena

Lucie má totiž pri rozvode žiadať o finančnú kompenzáciu za “stratu svojej kariéry”, ktorú odstavila na druhú koľaj kvôli sťahovaniu sa do Kanady a starostlivosti o domácnosť.  „Požadovaných 7 miliónov dolárov predstavuje kompenzácie najmä za stratu vlastnej kariéry a zabezpečenia do budúcnosti rozvedenej manželky a sú stanovené na základe subjektívnych hodnotení navrhovateľky,“ uviedla pre extra.cz právnička hokejistu Lenka Radoňová.

Je však nepopierateľné, že Lucie, ktorá iba pred pár dňami v rozhovore pre český TopStar hovorila o svojom novom filme, pracovala na osobnej kariére i naďalej. „Moja kariéra sa nikdy nespomalila, dokonca ani keď som sa sem presťahovala. Podarilo sa mi usporiadať dve turné, natočiť tri albumy a päť filmov v Česku,“ znejú Luciine slová, ktoré svojho času povedala pre Le Journal de Montreal. Kde je teda pravda, Lucka?

Zdroj: Extra.cz, Le Journal de Montreal