Vpád Ruska na Ukrajinu s jasným cieľom: Putin odhalil svoj tajný plán!

Dátum:

Mnohí politici vyčítajú ruskému prezidentovi, že v dôležitých štátnych otázkach uprednostňuje svoje ego a emócie. Čoraz viac sa však ukazuje, že Vladimír Putin premýšľa o dva kroky dopredu, pričom veľmi dobre vie, aké sú jeho ciele.

Vladimír Putin šokoval celý svet, keď uznal nezávislosť separatistických oblastí – Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky. Akceptoval ich ako samostatné a nezávislé štáty. Jeho rozhodnutie odsúdili mnohé krajiny vrátane Slovenska. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok nešetril kritikou a vyhlásil stretnutie bezpečnostnej rady.

Ruský prezident následne poslal na tieto územia vojenskú techniku a vojakov, ktorí majú údajne udržiavať mier. Netrvalo dlho a na webovej stránke ruskej Štátnej dumy sa objavili nové zmluvy o priateľstve Moskvy a oboch ukrajinských republík. Podľa zverejnených dokumentov môže Rusko zriadiť a prevádzkovať vlastné vojenské základne v týchto regiónoch. Zmluvy majú platiť desať rokov a potom sa automaticky predlžovať.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil dokumenty za ,,porušenie suverenity a územnej celistvosti“ Ukrajiny. K tejto záležitosti bolo zvolané aj mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN. Vyjadrenia Putina na zasadnutí skritizovala americká veľvyslankyňa Linda Thomasová Greenfieldová, ktorá vyslaných vojakov na území Ukrajiny nepovažuje za symbol mieru. ,,On ich nazýva mierové sily. To je nezmysel. Vieme, aké sú to v skutočnosti sily,“ vyhlásila politička.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: reuters.com  |  Foto: YT/Military Forces XXI Century, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...