Pred pár hodinami otriasla Košicami ohavná vražda Renáty († 45), ktorú vyhodil Tibor (46) z balkóna bytovky v košickom Starom Meste. Na verejnosť unikli informácie z minulosti muža, hoci polícia v týchto prípadoch nekonala.

Metropolou východu zarezonoval prípad tragickej smrti Renáty, ktorý skončila pod oknami bytovky v Starom Meste. Po vzájomnej hádke s opitým Tiborom ju zavesil z balkóna nohami nahor a nakoniec pustil. Žena početným zlomeninám, roztrhnutiu pľúc a pomliaždeniu srdca na mieste podľahla.

Otrasný čin mal aj svedkov, ktorí boli v čase incidentu na balkóne a utekali žene pomôcť, hoci už bolo neskoro. Podľa ich slov mal vrah Renáte krátko pred udalosťou povedať, že ju vyhodí. Smutný na tejto tragickej udalosti je aj fakt, že vrah nie je na polícii žiadny nováčik. Recidivista bol podľa denníka Korzár už šesťkrát trestaný a naposledy bol uznaný vinným z prečinu ublíženia na zdraví. V minulosti mal dokonca bodnúť do krku svojho brata Dušana, no on pred súdom vystupuje s verziou, že brat sa do krku pichol sám. Okresný súd Košice I už pritom 4-krát Tibora oslobodil, pričom krajský súd 3-krát tento verdikt zrušil a o štvrtom doposiaľ nebolo rozhodnuté.

Samotný vrah na otázky ohľadom jeho otrasného činu zareagoval viac ako prekvapivo. Z udalosti si údajne na nič nepamätá: “Vôbec neviem, čo sa stalo, lebo som bol opitý. Na nič si nepamätám,” zveril sa Novému Času. Následne si zamrmlal vetu, ktorá je ešte zarážajúcejšia. Namiesto ľútosti nad svojím konaním sa totiž zamýšľal nad svojou vlastnou  budúcnosťou: “Poriadne som si zavaril!” znie jeho posledná úvaha.

Zdroj: kosice.korzar.sme.sk, cas.sk │ Foto: YouTube