Chladnokrvná poprava investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je aj mesiac po tejto tragédií, ktorá neskutočne zasiahla Slovensko, zahalená rúškom tajomstva. Hoci je pravda, že sa v médiach neustále vynárajú nové a nové ,,zaručené” informácie, vyšetrovatelia o detailoch tejto surovej dvoj-vraždy zaryto mlčia.

Iba nedávno sa písalo o tom, že vražednou zbraňou bol Luger 9 milimetrového kalibru a dnes sa už skloňuje skutočnosť, že kriminálnik sa na túto popravu aj svedomito pripravil. A to tak, že si svoju smrtonosnú zbraň vopred upravil.

Podľa informácií, ktoré priniesli  Hospodárske noviny, útočník vraj použil plynovú pištoľ. Tá mala byť špeciálne prerobená tak, aby sa z nej dal vystreliť aj náboj. Policajné prezídium však túto informácie odmietlo potvrdiť.

Prerobiť však plynovú pištoľ takýmto spôsobom nie je vôbec jednoduché. Kedže k tomuto úkonu je potrebná aj vhodná výbava a materiál, predpokladá sa, že muselo ísť o prácu profesionála.

Touto ,,prerábkou” by sa dal vysvetliť aj fakt, že sa na mieste činu našli neporušené náboje a tým by sa zároveň potvrdila aj informácia, že páchateľ mal s ňou ťažkosti. A to také, že sa mu pištoľ zasekávala a následne musel prebíjať.

Zdroj: hnonline.sk, cas.sk  | Foto: facebook, instagram