Vrátia sa deti do škôl 11. januára? Reakcia ministra školstva!

Dátum:

Pre žiakov a študentov bol rok 2020 nesmierne náročný, keďže sa väčšinu roka vzdelávali prostredníctvom dištančnej výučby. O pár dní má konečne dôjsť k zlomu a brány škôl sa majú otvoriť. Bude to však naozaj tak vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu v krajine?

Dátum návratu detí do škôl je určený na 11. januára, no v posledných dňoch sa epidemiologická situácia v krajine výrazne zhoršila. Minister školstva Branislav Gröhling sa však obáva, že termín je nereálny, ak sa počet nakazených výrazne nezníži.

Člen koaličnej strany SaS sa aj tak snaží nastaviť fungovanie škôl na uvedený dátum, pričom mu zrejme bude predchádzať testovanie učiteľov, žiakov druhé stupňa a ich zákonných zástupcov. Malo by ísť o viac ako 600-tisíc ľudí. ,,Inicioval som zasadnutie konzília epidemiológov, aby túto vec posúdili. Kontaktoval som tiež okrem epidemiológov aj hlavného hygienika a ministra zdravotníctva, aby sa dohodli na odporúčaní,“ opísal svoje aktivity šéf školstva na sociálnej sieti.

Gröhling taktiež zorganizoval online stretnutie s primátormi 70 najväčších miest na Slovensku s cieľom zistiť ich pripravenosť na pretestovanie a následné otvorenie škôl. Aj napriek veľkej snahe politika má však posledné slovo Ústredný krízový štáb s hlavným hygienikom Jánom Mikasom.

Druhá vlna koronavírusu bola natoľko vážna, že žiaci 2. stupňa základných škôl a stredoškoláci sa od 26. októbra 2020 vzdelávajú dištančne. Brány všetkých škôl sa mali pôvodne otvoriť 27. novembra za sprísnených protipandemických opatrení. Ústredný krízový štáb však odmietol tri návrhy návratu detí do škôl zo strany ministerstva školstva. Najnovší dátum prezenčnej výučby je momentálne určený na 11. januára 2021.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/ Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...