Od vzniku internetu ubehlo zopár desiatok rokov. Za ten čas sa na ňom okrem pozitívnych dopadov vytvorilo nespočetné množstvo tokov slúžiacich k útokom, vydieračstvu či konšpiráciám. Vo svete právd, poloprávd či lží sa občas môže stratiť každý, uverili by ste však tomuto neuveriteľnému hoaxu, ktorý zverejnila polícia?

Osamelých vojakov z Afganistanu žiadajúcich nemalé peňažné prostriedky od osamelých žien tu už bolo! Je čas na niečo zaujímavejšie: „Najbizarnejší zaznamenaný prípad tzv. „Nigérijského listu“ bol príbeh „Astronaut“, ktorý bol o tom, že v roku 1990 Nigéria vyslala s pomocou ZSSR v rámci rozvoja kozmonautiky svojho kozmonauta do vesmíru,“ informuje polícia.

Vrcholom neuveriteľného hoaxu je informácia o následnom rozpade ZSSR, pričom o ich astronauta sa všetci prestali zaujímať. Finančnú pomoc tak žiada samotný kozmonaut z orbitu, ktorý vo vesmíre jednoducho uviazol. Obete podvodu by tak mali vesmírnemu mužovi pomôcť príspevkom na stavbu rakety, ktorá by ho priviezla späť na planétu Zem.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR | Foto: pixabay.com