Avizované veľké zmeny, ktoré prinesie magický dátum 1. október, budú plné zákazov, príkazov a aj o núdzovom stave, o ktorý sa postarala pandemiologická komisia na čele s Igorom Matovičom a Jánom Mikasom. Hlavný hygienik takisto podal návrh na rovnaký meter pre všetky podujatia, ktorý sa uplatní vo viacerých odvetviach.

Po mimoriadnej kritike zo strany predstaviteľov kultúry, športu, ale aj cirkvi sa Igor Matovič prihovoril občanom ohľadom úpravy nových bezpečnostných opatrení. Tá sa týka hromadných podujatí, na ktoré zvolil rovnaký meter, či už ide o omšu alebo futbalový zápas na štadióne. V praxi zo znamená, že na akomkoľvek hromadnom podujatí sa môže zúčastniť maximálne 50 osôb.

Toto číslo však nezahŕňa iba divákov, ale aj všetky osoby nachádzajúce sa v budove. Premiér Matovič to vysvetlil “po lopate” na svojej sociálnej sieti: “…ak na hokeji bude 50 hokejistov a ľudí z tímu, tak to bude bez divákov. Ak v divadle bude 20 hercov a ľudí z tímu, tak divákov bude maximálne 30. Ak hercov s tímom bude 5, divákov maximálne 45. Ak na omši budú 5 kňazi, 15 miništrantov, veriacich maximálne bude 30…”

Aj keď sa toto číslo nezameriava na rôznorodosť veľkostí interiérov podujatí, premiér a hygienik sa zhodujú v tom, že takto si nebude nikto nič vyčítať a závidieť. Nechajme sa teda prekvapiť, či týmto rozhodnutím dosiahnu celoplošnú spokojnosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic