Zima v Bratislave a na Orave zrejme nie je tá istá. V priebehu posledných rokov je viac ako zrejmé, že vnímanie chladu v dvoch rôznych lokalitách sa čoraz viac rozchádza. Práve z tohto dôvodu vzniklo aj vtipné porovnanie toho, ako sa počas zimných mesiacov správajú Bratislavčania a ako chladné počasie ovplyvní Oravčanov.

Sever Slovenska je v tomto čase pravidelne pokrytý poriadnymi nánosmi snehu, ktoré komplikujú dopravu a nútia ľudí odhŕňať veľkú bielu pokrývku celé hodiny. Na tuhú zimu sú však domáci zvyknutí a nepovažujú ťažko prejazdné cesty či metre snehu za nič katastrofálne.

Pre Bratislavu by bola však takáto situácia kritická, ba až katastrofálna. Už iba jemné sneženie dokáže na cestách narobiť poriadne problémy. Slováci sú si týchto rozdielov vedomí, vďaka čomu vzniklo porovnanie zimy v Bratislave a na Orave. Zábavnú grafiku zverejnilo Fun rádio, pričom sa hlavným bodom venovali aj Marcel s Juniorom v rannej šou. Poslucháči, ale aj samotní moderátori, sa veľmi dobre zabavili a okamžite reagovali na sociálnej sieti, kde dali za pravdu tvorcovi tabuľky, ktorého moderátori nazvali Ceco z Kysúc.

Zdroj: funradio.sk  |  Foto: funradio.sk, Pixabay, Facebook