MS v hokeji sa nezadržateľne blížia. Očakávané podujatie priláka milióny divákov k televíznym obrazovkám a státisíce do hokejových arén v Petrohrade a v Moskve. Výber Slovenska však bude oklieštený, keďže v Rusku bude chýbať viacero našich hviezd.

[sociallocker]Najnovšie správy hovoria o tom, že na šampionát nepocestujú Marián Hossa, Tomáš Tatar, Zdeno Chára ani Marián Gáborík. Všetci títo hráči so svojimi klubmi vypadli z play-off NHL, napriek tomu sa v drese s dvojkrížom na hrudi neobjavia.

Hráči majú na pláne stráviť čas po náročnej sezóne so svojimi rodinami a liečiť si zranenia. Je však zaujímavé, že napriek tomu, že v klube odohrajú desiatky zápasov, na MS v Rusku odmietnu reprezentovať, aj keď turnaj trvá len niekoľko týždňov. Fanúšikovia si oprávnene kladú otázku, či sú hokejisti po sezóne naozaj zranení a vyšťavení, alebo len nechcú zažiť blamáž, ktorá Slovensku na MS hrozí.

Tak či onak, MS v hokeji sú pre našinca snáď športovým vrcholom sezóny. Slovensko aj v minulosti ukázalo, že aj bez veľkých mien dokáže predviesť pekné výkony i výsledky. Dúfajme, že sa vyhneme sklamaniu a naši hráči nás v Rusku milo prekvapia.

Foto: robthehockeyguy.com [/sociallocker]