V bratislavskom Ružinove prišlo po polnoci zo soboty na nedeľu k obrovskému nešťastiu. Výbuch v bytovke neprežila pravdepodobne 59-ročná majiteľka bytu na siedmom podlaží. Príčina explózie je v štádiu skúmania, nakoľko byt zavedený plyn nemal.

Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren informoval v nedeľu ráno verejnosť o nešťastí v bytovom dome na Ružovej doline 9. V byte prišlo k jednému až dvom výbuchom, ich príčina je však zatiaľ neznáma.

O život prišla jedna osoba, pravdepodobne 59-ročná majiteľka bytu R.H.. Výbuch a následný požiar ovplyvnili aj ostatné jednotky v bytovom dome. Hasiči spozorovali narušenie obvodových múrov, zničené boli aj stupačky a z bytu aktuálne steká asi 5 centimetrov vody. Susedia v bytovke tak budú pár dní bez elektriny, vody a kúrenia.

„Výbuch a požiar v bytovom dome je vždy vážna vec, lebo neovplyvňuje len jeden byt, ale celý dom. V tomto prípade si treba počkať na výrok statika,“ uviedol starosta Matej Chren, pričom pozostalým obete vyjadril úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Martin Chren – starosta Ružinova