Posledné dni sa na Slovensku výrazne ochladilo, čo so sebou prinieslo mrazivé noci. Kým spočiatku vydali meteorológovia výstrahy 2. stupňa pred silnými mrazmi až -24 stupňov pre severné Slovensko a časť stredného, ďalšie dni sa na arktické mrazy musia pripraviť aj ďalšie okresy.

[sociallocker]Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMU) vydal na sobotu 7. januára výstrahy 2. stupňa pred silnými mrazmi pre viac ako polovicu územia a pripraviť sa tak musíme na nočné teploty -20 až -25 stupňov, v severných okresoch dokonca môže byť až -28 stupňov.

V noci z nedele na pondelok bude ešte mrazivejšie a dokonca je vydaná výstraha 3. stupňa pre okresy Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad  a Kežmarok. Nočná teplota môže klesnúť až na -30 stupňov, čo už predstavuje veľmi silné nebezpečenstvo pre ľudské zdravie. Pre okresy, ktoré sú vyznačené oranžovou farbou je vydaná výstraha 2. stupňa s teplotami -20 až -25 stupňov, miestami teplota klesne až na -29 stupňov. V okresoch vyznačených žltou farbou budú nočné teploty -15 až -20 stupňov.

Zdroj: shmu.sk | Foto: shmu.sk, depositphotos.com
[/sociallocker]