Pred približne mesiacom mal prezident Andrej Kiska vypovedať na NAKA kvôli obvineniu Roberta Fica z vydierania. Spor mal nastať potom, ako sa Fico údajne vyhrážal Kiskovi, že ak sa nedostane na Ústavný súd, stíhanie voči hlave štátu bude pokračovať. Na NAKA už boli vo veci vypovedať aj ďalší svedkovia, no neuveríte, čo urobil politik Béla Bugár!

Pred približne mesiacom sa začala riešiť kauza vydierania medzi Robertom Ficom a Andrejom Kiskom, hoci vzťahy medzi týmito dvomi pánmi sú napäté dlhodobo. Prezident tvrdí, že stíhanie jeho firmy KTAG je pomstou Fica za to, že mu odmietol umožniť dostať sa na Ústavný súd. Fico tieto tvrdenia vehementne odmieta a Kisku nazýva plačkom.

Prezident ale podal aj trestné oznámenie, takže bol v krátkej dobe vypovedať na NAKA, kde ho nasledoval aj samotný Fico. Inkriminovaný rozhovor si však mali vypočuť aj svedkovia, ktorí sa podrobili výsluchu len nedávno.

Išlo o súčasného premiéra SR Petra Pellegriniho, no na stretnutí bol aj Kiskov poradca Roman Krpelan. Telefonát, v ktorom Fico odkazuje Kiskovi, aby ho menoval za predsedu Ústavného súdu alebo bude v boji pokračovať, mal prebehnúť medzi Kiskom a Bugárom, ktorý odkaz sprostredkoval. Podľa informácii TV Joj ale údajne Bugár ako svedok odmietol vypovedať a využil odvolanie na status poslanca. Tlačové oddelenie strany Most-Híd sa odmietlo vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie k veci bližšie vyjadrovať.

Bugár údajne odmietol vypovedať vo veci vydierania Kisku

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Facebook