Politika Vydieral Matovič ministra školstva Gröhlinga? Trpká reakcia premiéra!

Vydieral Matovič ministra školstva Gröhlinga? Trpká reakcia premiéra!

Téma návratu detí do škôl poriadne rozvírila hladinu v koalícií. Prestrelky politikov naberajú na obrátkach, pričom je viac ako zrejmé, že premiér má na predsedu i členov strany SaS stále ťažké srdce. Potvrdil to aj najnovšími vyjadreniami na adresu poslankyne Cigánikovej.

Janu Bittó Cigánikovú veľmi nahnevalo, keď jej kolegovi, ministrovi školstva odborníci zamietli dva plány na návrat detí do škôl a vzápätí sa k veci vyjadril premiér. Kritikou nešetril predovšetkým na adresu Braňa Gröhlinga a dokonca oznámil, že velenie v tejto veci preberá do vlastných rúk.

Poslankyňa sa tak rozhodla prezradiť zákulisie politického sveta. ,,…som sedela nedávno vedľa Braňa Gröhlinga, keď mu volal premiér s otázkou, či si všimol, že školy neotvoril. Vraj, ak Braňo chce, aby ich otvoril, má sa Sulík ospravedlniť (už ani neviem, za čo práve),“ napísala na sociálnej sieti, pričom si za týmto tvrdením stojí aj dnes.

K celej záležitosti sa najnovšie vyjadril aj samotný Matovič, ktorý všetko poprel a okamžite zahájil útok. ,,Bohužiaľ, pani Cigániková opäť vedome cigáni, ako to má vo zvyku. Nikdy som také niečo nepovedal, a preto to považujem za mimoriadne zákernú lož,“ uviedol pre cas.sk, pričom premiér požiadal ministra školstva, aby vyjadrenie kolegyne verejne dementoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/SaS, FB/NR SR, Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo