Je tomu práve týždeň, čo Slovensko spoznalo víťaza desiatej série mimoriadne obľúbenej reality šou Farma. Skromný Dominik Porubský, ktorý sa živí ako ťahač dreva v lese, si vďaka výhre pripísal na svoj účet výhru vo výške 75 000 €, ktorú sa rozhodol investovať s pokorou.

Ako sa opäť ukázalo, žiadne taktizovanie na Farme súťažiacim neprinieslo ovocie a víťazom sa stal skromný a pracovitý Dominik Porubský. 20-ročný mladík z Trenčianskej Teplej patril k diváckym favoritom súťaže, pričom záverečný boj vyhral s nekompromisným skóre 3:0:0. Okrem večera v začiatkoch šou, kedy súťažiaci podľahol pod vplyvom alkoholu svojej súperke Michaele Štefánikovej, sa Dominik držal prevažne v ústraní a škandály či hry nechával skôr na ostatných farmárov.

Po výhre finále, kedy mu bolo na účet pripísaných 75 000 €, si už Dominik užíva teplo domova a ako sa zdá, rovnako aj obľúbeného technického vybavenia. Porubský ešte priamo po televíznom prenose uviedol, že polovicu výhry venuje svojmu súperovi, a zároveň kamarátovi Milanovi Vysokaiovi a väčšinu svojho podielu zase rodičom. Za to, čo mu ostane, si mienil zakúpiť techniku do hôr, čo však už evidentne stihol naplniť. Na sociálnej sieti Instagram sa totiž pochválil novým pracovným vybavením.

Kým ostatní farmári momentálne atakujú svojich fanúšikov fotkami, videami či súťažami o platené produkty, Dominik sa po skončení Farmy 10 pochválil skromnou snímkou z lesa, ku ktorej dopísal: “Môj prvý deň po farme. Na farme mi toto dosť chýbalo!! Toto je najlepší stroj Zetor 16145!” Ako sa zdá, víťaz desiatej série je skutočný pracant nielen presvedčením, ale aj srdcom a peniaze skončili naozaj v dobrých rukách.

Foto: Instagram/Dominik Porubský, Facebook/Farma