Už je to takmer týždeň, čo na obrazovkách Markízy prebehlo superfinále Farmy 13, z ktorého si zobral výhru vo výške 75-tisíc eur favorizovaný Miroslav “Mesut” Debnár. O víťazovi rozhodla posledná otázka vedomostného kvízu, na ktorý však majú ťažké srdce nielen niektorí zo súťažiacich, ale predovšetkým fanúšikovia finalistov.

Aj keď diváci poslali najväčší počet svojich hlasov celkovému víťazovi Mesutovi, mnohých znechucuje štýl, akým napokon získal 75-tisíc eur. Pod paľbou kritiky bola predovšetkým posledná otázka: „Koľko kilogramov bronzu bolo použitého na výrobu zvonu?“ Kým Eva odpovedala 40 kg, ako uviedol hospodár Martin v 57. epizóde šou, Mesut zvolil odpoveď 35 kg.

My sme na výrobu zvona dali roztaviť 40 kg bronzu. Ten zvon mal ale veľkosť 35, to sa robí podľa formy, ktorá je presne na 35 kg bronzu. My sme z tých 40 kg použili iba 35 kg na odliatie bronzu a tých 5 nám ostalo,” uviedol Martin Bagar pre portál Pluska. Jeho tvrdenie sa však dostalo pod paľbu kritiky a diváci Markíze vyčítajú zmanipulovanú odpoveď, nakoľko na odpad z použitého materiálu sa nikto nepýtal.

„Od finále sa stále rieši len toto. Samozrejme, že som mierne nahnevaná, ale som nahnevaná najmä na seba, že som neodhalila ten chyták. Videla som miliónkrát video, kde je povedané, že na odlievanie zvona bolo použitých 40 kg bronzu. Mrzí ma, že v ďalších častiach neodznelo, že samotný zvon má 35 kg. Bolo nám to povedané, no neodznelo to v telke. Všetci sme vedeli, že ten zvon váži 35 kg. Mrzí ma, že tá otázka bola formulovaná zle. Keby bola otázka, koľko kg vážil zvon, 35 kg dám, lebo to som vedela aj ja. Išlo tam o to, koľko bolo použité na zvon. Ja som to brala ako celkový základ, ktorý sme používali. Preto som dala 40 kg. Martin sa ma potom aj pýtal, či neviem, koľko vážil zvon. Bol to chyták a ja som ho neodhalila,” reaguje na situáciu Eva.

„Teší ma, že sa za mňa postavili moji fanúšikovia. Niekde som si dokonca prečítala, že už mám aj právnikov najatých… neviem o tom, ale dobre vedieť. Kazí to však celkový dojem z Farmy. Celé to kazí táto kauza. Mala som viac zabodovať v predchádzajúcich otázkach a k tejto otázke sme sa nemuseli ani dostať a riešiť to. Na šou som nezanevrela, išla by som opäť. Bola by som rada, keby to ľudia brali tak, že Mesut vyhral a je to tak,“ dodala s rozvahou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Pluska.sk, IG/evavajsova, farma.markiza