Český prezident Miloš Zeman je známy svojským prejavom, a taktiež kontroverznými názormi, ktoré pokojne povie aj verejne. Na kritiku je zvyknutý, pričom sa zdá, že si z nej ťažkú hlavu nerobí. Potvrdil to najnovšími vyjadreniami, i keď si bol určite vedomý odsúdenia.

Miloš Zeman sa stal v nedeľu (27. júna) hosťom televízie CNN Prima. S moderátorkou Teréziou Tománkovou v úvode prebrali rozsiahle škody po tornáde na Morave. Dvojica sa následne dostala ku kontroverzným témam. Český prezident zo začiatku kritizoval dámy, ktoré bojujú za politické práva žien, pričom ich nazval ,,sufražetkami“.

76-ročný politik však poriadne pritvrdil, keď vyhlásil, že dokáže pochopiť ľudí s inou orientáciou, no transgenderi u neho pochopenie nenájdu. ,,No a títo transgenderi, tak tí sú mne naozaj bytostne odporní,“ vyhlásil v programe Partia. Podľa českej hlavy štátu každý, kto si operačne zmení pohlavie, sa dopúšťa trestného činu sebapoškodzovania.

Podľa slov Zemana je zároveň nevhodné, keď príslušníci se*uálnej menšiny protestujú, keďže sa vyvyšujú nad ostatných. Ak by bol mladší, sám by zorganizoval v Prahe obrovskú demonštráciu heterose*uálov. ,,Aby bolo vidieť, ako je to nezmyselné. Je nezmyselné, či už se*uálne menšiny alebo väčšiny demonštrujú, pretože to je ich veľmi intímna záležitosť,“ dodal. O jeho výrokoch už dokonca začali písať aj svetové médiá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cnn.iprima.cz  |  Foto: YT/OVTV, Twitter