Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla do života každého z nás, pričom sa prísne opatrenia či pravidelné testovanie stali súčasťou každodenného života. Odborníci pravidelne zverejňujú prognózy, ktoré sa odvíjajú od aktuálnej epidemiologickej situácie. Najnovšie o svojich hypotézach prehovoril svetovo uznávaný imunológ.

Imunológ Sai Reddy pôsobí vo švajčiarskom technologickom inštitútu ETH v meste Zürich. Intenzívne sleduje epidemiologickú situáciu vo svete a jej detailný vývoj. Z tohto dôvodu je presvedčený, že v roku 2022 sa ľudstvo nevyhne ,,Super variantu“ koronavírusu. Podľa jeho slov bude nutné vyvinúť nové vakcíny.

Malo by ísť o variant vírusu, ktorý bude oveľa horší ako súčasný COVID-19 či jeho verzia Delta. Ohrozenou skupinou by sa mali stať hlavne nezaočkovaní ľudia. Podľa jeho slov by sme sa mali pripraviť na viacnásobné očkovanie. „Imunitný systém sa pohybuje a vírus naň reaguje. S vírusom budeme dlho tancovať. Pravdepodobne roky, možno celý život,“ povedal uznávaný lekár pre zahraničný portál Daily Mirror.

Doktor Reddy varuje, že na jeseň budú niektoré krajiny opäť sužovať tvrdé protipandemické opatrenia. „Je veľmi pravdepodobné, že vznikne nový variant, pri ktorom sa už nebudeme môcť spoliehať výlučne na očkovanie. Preto sa musíme v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov pripraviť na niekoľko očkovaní, ktoré sa budú neustále prispôsobovať novým variantom,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Imunológ je plne zaočkovaný

Zdroj: mirror.co.uk  |  Foto: Twitter, Pixabay