Súdny proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27) pokračuje, pričom sa pred súd postavili obžalovaní, ale aj desiatky svedkov. Niektorí z nich si nedávajú servítku pred ústa a povedia to, čo si mnohí iba myslia.

Pred senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa v prvých pojednávacích dňoch postavili obžalovaní, pričom iba Miroslav Marček priznal ku všetkým bodom obžaloby. Nasledovali výpovede rodičov zavraždenej dvojice, pričom na Zlaticu Kušnírovú zaútočila samotná Alena Zsuzsová.

Marek Vagovič vypovedal proti Kočnerovi

Najnovšie svedčili kolegovia Janka Kuciaka, ktorí sa spoločne zhodli, že snaha po hľadaní pravdy ho zrejme stála život. Na súde sa objavili Peter Bárdy, Dag Daniš, Marek Vagovič, Ján Petrovič i Annamária Škarbová Dömeová. ,,Bol stelesnené dobro. Nerobil to pre peniaze. Dostal ponuku od konkurencie za dvojnásobný plat, ale zostal u nás. Pomáhal všetkým ľuďom okolo seba. Bol veľmi milý nielen v práci, ale aj v súkromí. Pracoval pre vyšší princíp – dobro a spravodlivosť,” povedal na adresu Kuciaka šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy. Práve toto je jedno z vyjadrení, ktoré dojalo celú súdnu sieň vrátane predsedníčky senátu Ruženy Sabovej.

Skupina novinárov hromadne vyčítala Generálnej prokuratúre, že nezasiahla vo chvíli, keď dostal Kuciak od Končera výhražný telefonát a dokonca podal na obžalovaného aj trestné oznámenie. Nikto túto situáciu neriešil a dokonca aj Robert Kaliňák tento prípad zosmiešňoval. ,,Tibor Gašpar ani Jaromír Čižnár neurobili nič. Tento štát veľmi zlyhal,“ vyhlásil Vagovič.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk