Montreal Canadiens patrí v ostatných rokoch medzi tie horšie kluby v NHL, inak by nemal opakovane možnosť vyberať si v drafte z najvyšších priečok. Zároveň to ale dáva klubu nádej na lepšie zajtrajšky. A tnereba opomínať to, že v sezóne 2023-24, teda hlavne od februára klub tiahol Slovák.

Juraj Slafkovský odpovedal v druhej polovici sezóny najlepšie ako sa dalo a kritikom zavrel ústa desiatkami bodov a trebárs aj prvým hetrikom v profilige. Okrem neho pod krídlami organizácie figuruje aj Filip Mešár, ten ale na úroveň NHL zatiaľ nedorástol.

Avšak fanúšikovia klubu majú byť aktuálne nadšení z myšlienky, že by vedenie Montrealu mohlo siahnuť po inom Slovákovi a aktuálnom lídrovi bodovania MS v hokeji. Reč je o Martinovi Pospíšilovi, ktorý má aktuálne kontrakt v Calgary Flames do júna 2026, pričom v ďalších dvoch sezónach zarobí po milióne dolárov v hrubom.

Po prehre plakal, nie však zo smútku: „Bolo to veľmi emotívne!“

„Je Martin Pospíšil z Calgary dostupný? Je to jeden tvrdý a otravný typ hráča, ktorý sa dostal pod kožu každého v zápase proti USA. Tiež som si istý, že Juraj Slafkovský by ocenil ďalšieho Slováka v tíme Habs,” píše fanúšikovský profil Montrealu /r/Habs na sociálnej sieti X a príspevok získava mnoho pozitívnych reakcií.

Čo sa týka Pospíšila, v sezóne 2023-24 v profilige debutoval, hoci sám priznal, že pred sezónou mal oveľa horšie vízie. Od prvého zápasu v profilige sa ale udržal v prvom tíme a postupne sa stal z neho pomerne dôležitý hráč. A aj tento šampionát môže preňho znamenať cenné skúsenosti a trebárs sa vďaka nemu odrazí i kariérne a trebárs vedenie Canadiens skutočne vypočuje slová fanúšikov.

Zdroj: X/r/Habs | Foto: YT/Športoviny