Výrazné škrty slobody pre čierne okresy: Prísne pravidlá a zatváranie!

Dátum:

Situácia sa na Slovensku s príchodom jesene neprestajne zhoršuje a od nasledujúceho pondelka (18. októbra) sa v čiernej farbe Covid automatu ocitne až 5 okresov. Život v nich sa tak dramaticky zmení a ich obyvateľov čakajú takmer rovnaké podmienky, aké zažili v druhej vlne pandémie. 

Slovensko si počas letných mesiacov z pravidiel a obmedzení Covid automatu oddýchlo, situácia sa však zhoršila a pre čierne okresy sú nastolené nové pravidlá. Rúška si v exteriéroch nasadia obyvatelia piatich okresov, vo vnútorných priestoroch budú povinné respirátory.

Vysoké školy, základné umelecké školy a centrá voľného času prechádzajú na dištančnú výučbu. Základné a stredné školy zostanú otvorené a do karantény sa dostanú iba pozitívne testovaní žiaci a učitelia, prípadne tí, ktorí boli v kontakte s pozitívne testovanou osobou.

Na hromadných podujatiach sa môžu stretávať iba plne zaočkované osoby s maximálnym limitom 100 osôb. Oslavy, svadby či kary sú v reštauráciách zakázané. Sobášny obrad a sviatosť krstu sú v režime OTP limitované maximálnym počtom 6 osôb, na pohreboch je počet ľudí neobmedzený.

Návšteva kostola počas bohoslužby je obmedzená na stovku kompletne zaočkovaných veriacich, v režime OTP môže byť jedna osoba na 15 metrov štvorcových. Organizátor musí mať zabezpečený menný zoznam návštevníkov.

Kompletne zaočkovaní športovci môžu súťažiť bez obmedzení a v režime OTP bude fungovať iba profesionálna liga. Fitness prevádzky budú zatvorené bez ohľadu na delenie či už plne zaočkovaných ľudí, alebo OTP zákazníkov.

Pokiaľ ide o obchody, v režime pre plne zaočkovaných môže byť jeden zákazník na 15 metrov štvorcových. Pre OTP sú zatvorené všetky obchody s výnimkou potravín, drogérie, lekární či obchodov s krmivom pre zver.

V reštauráciách je povolený výhradne okienkový výdaj a ubytovacie zariadenia pre rekreáciu sú zakázané. Taxi služby naďalej fungujú, avšak v jednom vozidle môžu sedieť maximálne dvaja zákazníci s nasadenými respirátormi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: UVZ SR | Foto: pixabay.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...