Toľko sa chodí s džbánom po vodu, až sa rozbije. V tomto prípade však nejde o džbán a vodu, ale o výbušniny a zdravie. Minimálne dvojica domácich “kutilov” sa zrejme poučila, bohužiaľ pre nich, na vlastnej hlúposti.

[sociallocker]Na sklonku minulého týždňa sa domáca výroba petárd nevyplatila trojici mladíkov v Uherskom Brodu. Mladíci najskôr vyrábali petardy, keď sa ich rozhodli odskúšať, doplatili na svoju neskúsenosť. Najhoršie z mladíkov dopadol šestnásťročný “hlavný” výrobca, ktorý sa za odmenu následne rozhodol na poli trhavinu odpáliť. Najprv ju chcel vložiť do nádoby, následne mala byť odpálená. Výbušnina však explodovala skôr ako očakával. Výsledok? Mladíka previezli do nemocnice vrtuľníkom do nemocnice v Brne. Poranené mal obe ruky. Dvojica jeho kamarátom bola len ošetrená v miestnej nemocnici.

Ešte horšie dopadol o deň neskôr 43-ročný muž zo Zlína, ktorý vyrábal petardy zrejme vo veľkom. V garáži bolo 1 200 gramov pušného prachu, ktorý bol zneškodnený. Najskôr však muž pri nečakanej explózií v tejto garáži prišiel o dva prsty. Okrem toho utrpel aj mierne popáleniny na rukách. A aby mu nebolo málo, polícia ešte prešetruje, či sa muž nedopustil protiprávneho konania.

Zdroj: zlin.idnes.cz | Foto: Facebook[/sociallocker]