Vyšetrovatelia NAKA, ktorí riešili okrem iných veľkých káuz aj Očistec, sa po niekoľkých týždňoch vo väzbe ocitli na slobode, kde budú naďalej stíhaní. Najnovšie má ale jeden z nich na krku ďalší problém, keďže inšpekcia proti nemu vzniesla nové obvinenie. 

Vyšetrovatelia NAKA, ktorí pracujú aj v rámci akcie Očistec, sa po týždňoch vo väzbe dostali na slobodu. Ján Čurilla sa spolu s obhajcom Kubinom rozhodol podať žalobu na Borisa Kollára za jeho reči o „čurillovskej mafii“. Jeho kolega Pavol Ďurka má ale nový problém.

Podľa informácií DenníkaN ho vyšetrovateľ inšpekcie Martin Lenner obvinil pre trestný čin marenia úlohy verejného činiteľa z nedbanlivosti. Podľa obvinenia mal Ďurka v prípade zastreleného a obvineného Františka Böhma oznámiť príslušnému policajnému útvaru, že Böhm je obvinený zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny, aby mohlo policajné oddelenie obvinenému odobrať zbrojný preukaz aj zbrane, čo sa však neudialo.

Böhm sa napokon 14. februára zastrelil a predtým postrelil aj svoju manželku. Ďurkov advokát Kubina obvinenie potvrdil so slovami, že jeho klient priznal pochybenie, no nemá sa jednať o trestný čin, ale len o disciplinárne previnenie. „To, že mu za disciplinárne previnenie bolo vznesené obvinenie ako za trestný čin, považujeme za neprípustný aktivizmus a nezákonný postup orgánov činných v trestnom konaní,“ uviedol Kubina. Ďurka považuje obvinenie za účelové a vidí v ňom súvis s vojnou v polícií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/DenníkN