Bývalý vyšetrovateľ Marián Kučerka bol obvinený z brania úplatkov za to, aby si polícia nevšímala niektoré kauzy. Kučerka spočiatku zapieral vinu, potom zmenil rétoriku a hovoril o nátlaku polície a napokon sa priznal. O istý čas sa znova vrátil k verzii o svojej nevine.

Kučerka pritom figuroval aj vo výpovediach v súvislosti s ďalšími známymi vyšetrovateľmi. Špecializovaný trestný súd ho vo štvrtok odsúdil na 11 rokov väzenia a stratu majetku za branie úplatkov, no rozsudok ešte nie je právoplatný.

Kučerka ani jeho obhajcovia sa na vyhlásenie rozsudku podľa Sme nedostavili. Jeho prípad bol pritom samostatne vyčlenenou súčasťou vyšetrovania korupcie po akciách Judáš a Očistec, pričom konanie preverilo dôveryhodnosť kajúcnikov.

Už v decembri 2020 sa vyšetrovateľa po jeho zadržaní zastával Robert Fico, ktorý podal trestné oznámenie na prokurátorov. Fico sa snažil medializáciou spochybniť Repu a Šúreka, ktorí ako prokurátori pôsobia v kauzách ľudí blízkych Smeru (Bödör, Gašpar, Kováčik). Aj po vynesení rozsudku zvolal Fico tlačovku, kde opäť zvolil rovnakú rétoriku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YT/Denník N, FB/Robert Fico