Zamestnanci Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra včera (13. septembra) poriadne šokovali vyšetrovateľov, ktorých zadržali priamo v budove NAKA. Konanie inšpekcie prekvapilo aj najvyšších ústavných činiteľov, ktorí okamžite zverejnili svoje reakcie.

Je to iba pár hodín, čo bol zadržaný Ján Čurilla, ktorý vyšetroval kauzu ,,Božie mlyny“. Putá na rukách však pocítili aj vyšetrovatelia Pavol Ďurko, Štefan Mašina a Milan Sabota, ktorí sa zaoberajú kauzou ,,Očistec“. Úrad inšpekčnej služby mal zadržať štyroch mužov kvôli údajnému manipulovaniu svedeckých výpovedí.

Zadržanie pracovníkov NAKA pohoršilo aj samotného ministra vnútra Romana Mikulca, ktorý to považuje za zastrašovanie vyšetrovateľov, pričom nadobudol pocit, že ide o špinavé hry v pozadí. Najnovšie zareagoval aj Igor Matovič, ktorý je presvedčený, že mafia sa rozhodla vyšetrovateľom z tímu Očistec urobiť zo života peklo. ,,Išli po krku tomu najväčšiemu zlu, ktoré vydalo kľúčové orgány spravodlivosti do rúk nitrianskej mafie, ktorá spolu s potentátmi (pozn.red. vplyvnými ľuďmi) Smeru rozkrádala stámilióny eur. Pár odvážnych chlapov a žien sa rozhodlo chliev od absolútneho zla vyčistiť. Nebáli sa ho a za to prišiel trest,“ myslí si šéf rezortu financií.

Predseda strany OĽaNO má obavy, že mnohí statoční vyšetrovatelia stratili nádej, že dobro napokon zvíťazí. ,,Vedia, že zlo je mimoriadne silné, disponuje nekonečnými zdrojmi a má naďalej k dispozícií stovky úplatných poskokov “v službách štátu“. Napriek tomu VÁS PROSÍM – NEVZDÁVAJTE TO! Dobro zvíťazí, hoci cesta k víťazstvu bude ešte veľmi ťažká. Dobrí ľudia na Slovensku Vás potrebujú,“ odkázal priamo ľuďom pracujúcim pre NAKA.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Polícia SR, Igor Matovic