Vyšetrovateľka z Gorily ŠOKUJE: Nečakané slová o správaní Haščákových..!

Dátum:

Po tom, ako bol Jaroslav Haščák obvinený z korupcie a prania špinavých peňazí a o nejaký čas následne prepustený, sa na verejnosť dostala zarážajúca informácia od vyšetrovateľky tímu Gorila, Martiny Babacsovej. Tá napísala podanie na Slovenskú advokátsku komoru.

V podaní sa mala podľa Aktualít sťažovať na správanie Haščákových advokátov počas decembrovej razie v Pente. Vyšetrovateľka uviedla nasledovné: „Verbálne napádali OČTK, vytvárali niekoľkohodinové obštrukcie, nerešpektovali výzvy a poučenia zo strany OČTK, fyzicky bránili vstupu do kancelárií a v administratívnom komplexe nerešpektovali neverejnosť prípravného konania.

Haščákova manželka Valéria je rovnako advokátka, ktorá mala počas prehliadky údajne vysloviť nečakanú námietku o tom, prečo ich o akcii neinformovali dopredu ako vždy. „Veď vieš, že vždy nás informovali,“ uviedla. Vyšetrovateľka naznačila medzi svojimi slovami aj zastrašovanie: „Vy budete v pohode, lebo vy máte nad sebou vyšetrovateľku, ktorá vás riadi, ale oni nebudú v pohode. Možno 5-10 rokov áno, ale potom nie,“ mala uviesť Haščáková a doplniť, že by nechcela teraz byť policajtkou.

Haščáková mala vyšetrovateľke volať aj na súkromné číslo, hoci jej ho nikdy neposkytla, pričom advokáti si zas zaisťovaciu akciu natáčali i nahrávali, pričom podľa vyšetrovateľky nešlo o verejný úkon polície. Zároveň mala mať počas prehliadky poznámku aj na stíhaného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika: „Toho poznáme, niečo naňho vytiahneme zo študentských čias,“ hlesla údajne. Podľa ďalšieho Haščákovho advokáta Škublu však prebieha obhajoba v súlade so zákonom a s „plným nasadením“, kým zásah komanda Lynx a vyšetrovateľov považuje za neprimeraný. Haščáková uviedla, že podanie zatiaľ nevidela v plnom znení, a tak sa k nemu nebude vyjadrovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/Denník N

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...