Dlhoočakávané výsledky 4. kola plošného testovania oznámil minister obrany Jaroslav Naď v pondelok 23. novembra po spočítaní údajov tých okresov, ktoré sa projektu zúčastnili. Uplynulý víkend sa konalo testovanie iba v tých mestách a obciach, ktorých pozitivita prevyšovala 1 % nakazených ľudí.

Počas víkendu 21. – 22.novembra sa konalo 4. kolo operácie Spoločná zodpovednoť, kedy sa testovania zúčastnilo 458 obcí a miest, ktorých infekčnosť prevyšovala 1 %. Toto dobrovoľné testovanie využilo 110 609 ľudí, z ktorých bolo pozitívne vyhodnotených 2 501, priemerná pozitivita tak predstavuje 2,26 %.

V porovnaní s výsledkami z 3. kola plošného testovania víkendu 31.10. – 1.11., došlo k nárastu pozitivity o 0.21 %. Porovnávané boli iba dáta z týchto 458 obcí. Z tých vyplýva, že oproti víkendu predmetnému víkendu klesla účasť o 252 057 ľudí.

„Veľmi si cením prístup všetkých tých 110 609 ľudí, ktorí dokázali, že otázka zdravia a zodpovednosti nielen voči sebe, ale aj ostatným im nie je ľahostajná. V súčasnej situácii potrebujeme presne takýto zodpovedný prístup, pretože Slovensku môžeme pomôcť iba ak budeme skutočne všetci ťahať za jeden povraz,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď. Okrem toho sa poďakoval tým, ktorí sa na testovaní počas 4. kola plošného testovania podieľali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: somzodpovedny.sk | Foto: pixabay.com