Náhla smrť rádiového spíkera Jula Viršíka zarmútila celé Slovensko, pričom skonal počas dovolenky na chate na Záhorí. Ťažko si predstaviť, že ikonický hlas éteru už poslucháči nebudú nikdy počuť. Jeho predčasný odchod však vyvolával veľa otázok, ktoré boli zodpovedané vykonaním pitvy.

Rozhlasový a televízny moderátor Julo Viršík skonal vo veku 56 rokov na zlyhanie srdca. Podľa informácií polície mal byť oživovaný, no neúspešne. Okamžite po jeho smrti sa začali sociálnymi sieťami šíriť nepodložené tvrdenia ľudí, podľa ktorých zomrel kvôli očkovaniu proti ochoreniu COVID-19.

Samotný spíker totiž v apríli tohto roku priznal, že bol zaočkovaný vakcínou AstraZeneca, ktorou sa už nie je možné vakcinovať. Ministerstvo zdravotníctva momentálne eviduje tri úmrtia, ktoré súvisia s očkovaním spomínanou vakcínou.

Riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou však vylučuje, že by úmrtie rodáka z Nitry spôsobilo očkovanie. „V prípade úmrtia pána Júliusa Viršíka bola vykonaná pitva. Závery pitvy preukázali vážne cievne postihnutie srdca z chorobných príčin, dôsledkom ktorých došlo k zlyhaniu srdca. Očkovanie, ktoré absolvoval pred vyše 1,5 mesiacom, nie je možné dávať do súvisu s jeho úmrtím,“ vyjadril sa Michal Palkovič.

Na vyjadrenia odborníka reaguje aj rezort zdravotníctva. ,,Prosíme vás o opatrnosť pri správach a internetových statusoch, ktoré akékoľvek úmrtia automaticky dávajú do súvisu s očkovaním. Zneužívanie podobných udalostí na podnecovanie strachu k očkovaniu môže viesť k ďalším úmrtiam na Covid a k opakovane preplneným nemocniciam,“ uvádza sa na facebookovej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ministerstvo zdravotníctva SR  |  Foto: funradio.sk, FB/Radio Expres, DISCO CASCO