Výsledky PRIESKUMU! Chcú Slováci odpojenie od ruského plynu?

Dátum:

Možné odpojenie Slovenska od plynu z Ruska je aktuálne mimoriadne diskutovanou témou. Kým množstvo obyvateľov túto alternatívu víta, časť si želá ponechať všetko tak, ako doposiaľ. Do markizáckej relácie Na telo prijali pozvanie Richard Raši (Hlas) a Juraj Šeliga (Za ľudí). 

Politici diskutovali v televízii Markíza o pálčivých témach, ako zdražovanie energií na Slovensku či vydanie Roberta Fica do väzby. Napokon sa dostali k výsledkom prieskumu, ktorý vykonala agentúra Focus pre televíziu v dňoch 30. marca až 6. apríla na vzorke 1 007 respondentov. Otázka znela, či by sa Slovensko malo odpojiť od dodávok ruského plynu.

Za možnosť „nie“ pritom hlasovalo 62 % Slovákov, kým 25 % si myslí, že by sme sa mali odpojiť od ruskej energie v najbližších rokoch, hoci to môže zvýšiť ceny. Najviac nadšencov okamžitého odpojenia, alebo odpojenia sa v najbližších rokoch, sa našlo medzi voličmi Progresívneho Slovenska či strany OĽaNO. Najviac respondentov hlasujúcich proti odpojeniu sa nachádzalo medzi voličmi Smeru a Republiky.

Premiér Eduard Heger pritom v nedávnom rozhovore pre BBC potvrdil, že Slovensko sa chystá platiť Rusku za plyn aj naďalej v eurách. Pripustil však, že v prípade veľkých problémov nevylučuje platbu v rubľoch. Juraj Šeliga v relácii dodal, že Slovensko by sa malo od plynu z Ruska odpojiť postupne, no zároveň tak, aby naša krajina nerobila nikomu „vazala“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  Televízia Markíza/Na telo s Michalom Kovačičom │ Foto: TV Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...