Predbežné výsledky prezidentských volieb podľa agentúry Focus sú poriadne tesné. Z čísiel, ktoré zverejnila televízia Markíza vyplýva, že novým prezidentom SR bude zrejme…

Televízia Markíza práve spustila svoje volebné štúdio so Zlaticou Puškárovou a Michalom Kovačičom, kde sa dá atmosféra priam krájať. Celé Slovensko čaká na meno nového prezidenta SR, ktorý nás bude reprezentovať najbližších päť rokov.

Do druhého kola prezidentských volieb postúpil Maroš Šefčovič a Zuzana Čaputová, ktorí prešli niekoľkými predvolebnými diskusiami. Kým Čaputová postúpila po prvom kole s obrovským percentuálnym náskokom pred Šefčovičom, všetko nasvedčuje tomu, že druhé kolo bolo oveľa tesnejšie.

Predbežné výsledky agentúry Focus, ktorá sa pri výsledkoch v prvom kole trafila takmer úplne presne, tvrdí, že novou prezidentkou SR by sa podľa všetkého mohla stať práve Čaputová s 55,2 %, kým Šefčovič mal presvedčiť 44,8 %. Či sa tieto výsledky napokon potvrdia a ako hlasovali Slováci v jednotlivých okresoch, sa dozvieme už čoskoro.

Kto sa stane novým prezidentom SR?

Zdroj: TV Markíza │ Foto: Facebook