Rokovanie koaličnej rady bolo ukončené v stredu v neskorých večerných hodinách. Po oficiálnom závere zasadania vystúpil pred médiá Boris Kollár, Veronika Remišová a Mária Kolíková. Aj keď budú ďalšie dialógy naplánované na nasledujúcu stredu (10. marca) a vyjadrenia boli vzhľadom na dohodu partnerov o diskrétnosti opatrné, isté kroky boli predsa len odprezentované!

Boris Kollár za stranu Sme Rodina povedal, že pri tak vážnej veci, ako je rekonštrukcia vlády, musí zvolať predsedníctvo strany a celý poslanecký klub k tomu, aby ako politická strana mohli zaujať stanovisko. Toto stretnutie bude naplánované na nasledujúcu stredu: „Sme prístupní rokovaniu o nejakej rekonštrukcií v nejakej forme… Rozhodne nie sme za položenie alebo predčasné voľby. Cez to všetko, keď to niektorí koaliční partneri rozhodnú, že to proste dotlačia, tak s tým, samozrejme, nemôžem nič robiť… Samozrejme, potom by som vypísal predčasné voľby.“ Kollár zároveň upozorňuje, že výmena premiéra by znamenala pád vlády. Predseda NR SR víta, že prebehol dialóg a tvrdí, že Matovič bol na rokovaní konštruktívny.

Veronika Remišová, rovnako ako Boris Kollár, bola vo vyjadreniach mimoriadne opatrná a ohľadom rokovania o rekonštrukcií vlády konkrétne riešenia neprezentovala. „V záujme všetkých štyroch koaličných partnerov je, aby táto vládna koalícia vydržala. A aby vydržala preto, lebo tí, čo čakajú v opozícií, a tým myslím pánov Pellegriniho, Fica a hŕstku extrémistov, sú tou najhoršou cestou pre Slovensko,“ povedala Remišová s tým, že kvôli korektnosti voči partnerom nebude detailné informácie z rokovacej sály vynášať.

V najbližších dňoch budú prebiehať rokovania parlamentných strán, ako aj stretnutia koaličných partnerov. Rôzne návrhy, ktoré na zasadaní boli prezentované ako možné riešenia rekonštrukcie vlády, budú až do rozhodnutia finálnej podoby riešené za dverami rokovacej sály.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video | Foto: YT/HNtelevízia