Ak si chcete znepriateliť ľudí, určite sa inšpirujte spevákom Maťom Ďurindom. Rozhodol sa totiž prehovoriť k Čechom, ktorých zasiahlo ničivé tornádo. Vybral si však nešťastný spôsob, ako prejaviť súcit s ľuďmi, ktorí prišli o strechu nad hlavou.

Koncom júna sa Južnou Moravou prehnalo ničivé tornádo, ktoré strhávalo strechy, ničilo autá a lámalo stromy, nehovoriac o krúpach veľkosti tenisových loptičiek. Zranených bolo viac ako 150 ľudí a vyčíňanie prírodného živla si vyžiadalo šesť obetí.

K obrovskej tragédií sa rozhodol vyjadriť aj spevák Maťo Ďurinda, ktorý prehovoril priamo k Čechom zasiahnutých ničivou skazou. ,,Tak teda, pozdravujem všetkých fanúšikov Tublatanky, pozdravujem všetkých na Slovensko, pozdravujem všetkých aj do Čiech. Veľmi na vás myslím a hlavne teraz myslím na všetkých Moravákov, ktorým sa to stalo. Mne keby sa to stalo, že mi zhodí tornádo dom, tak by som bol úplne na mizine. Hlavne na tej psychickej mizine,“ hovorí vo videu plávajúc v mori na slnečnom Jadrane.

Zrelaxovaný umelec užívajúc si dovolenku sa snaží pôsobiť empaticky a Moravákom poprial veľa síl. ,,Myslím na vás. Dúfam, že ste všetci ok, že ste všetci zdraví, pretože toto bol zlý rok. Ale my s Tublatankou vám zahráme príjemný rock,“ dodal Ďurinda, ktorý následne lákal Slovákov na koncerty, ktoré sa majú uskutočniť v lete.

Celé vyjadrenie Maťa Ďurindu

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Tublatanka  |  Foto: FB/Tublatanka, TV Markíza