O vysokoškolákoch, obzvlásť tých na Slovensku sa často vraví, že je to len jedna veľká banda, ktorá nič nerobí len sa fláka, pije a o nič sa nezaujíma. Opak je však pravdou a vysokoškoláci z celého Slovenska ukázali, že to tak nie je.

Všetko to začalo na facebookovej stránke Priznania vysokoškolákov, ktorú poznajú všetci, ktorí na vysokej škole študovali, študujú, alebo sa ešte len chystajú študovať. Práve do nej napísala istá dievčina nasledujúci príspevok:
„Mama je vdova a na invalidnom dôchodku. Ja nakupujem len v sekáči, do školy si beriem len peniaze na cestu, čo sú tak 2-3 eurá. Poberala som sociálne štipendium. Som polosirota zo znevýhodnenej rodiny. A UCM si z nejakého dôvodu myslí, že mám na to, aby som im do mesiaca a pol zaplatila 400 € po prerušení štúdia (zo zdravotných dôvodov!). Podala som aj odvolanie, ale zamietli mi odpustenie školného. Tak sa pýtam, ako zle na tom musí byť študent na Slovensku, aby mu odpustili školné? Máte nejaké rady, čo mám robiť? Lebo prvá splátka je 31.3. čiže si mám do dvoch dní zohnať 100€.“

Študentka ani netušila, čo so svojím priznaním na sociálnej sieti spôsobí

Ľudí to nenechalo chladnými a kým niektorí premýšľali, či nejde o podvod, väčšina sa rozhodla spraviť nečakené gesto – vyzbierať pre študentku potrebnú sumu. Administrátori stránky vzápätí zverejnili informácie, ktoré potvrdili, že nejde o podvod a takisto aj číslo účtu študentky.

To, že neostalo len pri sľuboch po pár hodinách potvrdila aj samotná študentka, ktorá potvrdila, že jej na účet skutočne prišli nejaké peniaze.

Študenti za pár hodín vyzbierali takmer 240€

Študentke sa okrem iných ozvala aj študentská rada, ktorá pôsobí na univerzite, kde študuje a prišľúbili jej pomoc. Nič to však nemení na tom, že slovenskí študenti a mladí ľudia ukázali, že aj oni majú srdce na správnom mieste.

Zdroj: facebook.com | Foto: facebook.com, depositphotos.com