Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) zverejnil pred pár hodinami varovanie pred liekom, ktorý sa momentálne sťahuje z trhu. K nariadeniu došlo zo strany inšpektorov. Ak užívate predmetné liečivo na riešenie vašich zdravotných problémov, mali by ste zbystriť pozornosť.

Pracovníci ŠÚKL-u informujú o stiahnutí lieku z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti. Konkrétne ide o ,,Diprophos, sus inj 5×1 ml (amp.inj.), kód ŠÚKL: 24865, č. šarží: W030209, W025177, W014612, W005636, W001990, U034871″. Uvedený liek sa bude sťahovať z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. Dôvodom stiahnutia je prítomnosť cudzorodých častí v oblasti suspenzii.

Diprophos patrí do skupiny liekov známych ako kortikosteroidy, ktoré pomáhajú k ústupu zápalových zmien. ,,…sa používa ako súčasť liečby závažných foriem rôznych ochorení odpovedajúcich na liečbu liekmi kortizónového typu na zmierňovanie príznakov, ako sú opuch, sčervenanie, svrbenie a alergické reakcie (reakcie z precitlivenosti),” uvádza úrad na webovej stránke.

Spomínané liečivo sa využíva pri rôznych formách zápalov kĺbov, prudkej bolesti v krížoch, alergických stavoch vrátane uštipnutia hmyzom, kožných ochoreniach, lupuse, sklerodermii, dermatomyozitíde, nodóznej periarteritíde, nádorových ochoreniach, zápaloch hrubého čreva či rôznych ochoreniach nôh ako hallux rigidus.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk | Foto: sukl.sk, Pixabay