Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) pred pár dňami zverejnil varovanie pre pacientov, keďže kontrola jedného z liekov preukázala výrazné nedostatky. Pracovníci sa z tohto dôvodu rozhodli pre stiahnutie liečiva z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti Slovákov.

Na oficiálnej stránke ústavu sa objavilo nové oznámenie o stiahnutí lieku. Ide o ,,Olfen (Diclobene) 25 mg. Tbl fle 20×25 mg (blis.AI/PVC, č. šarže: V16713D a č.šarže: U07547B, kód ŠÚKL: 14127“. Kontrola liečiva preukázala nesúlad so schválenou špecifikáciou v parametri obsah liečiva. Predmetná šarža sa tak sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení.

Dané liečivo je určené na úľavu od bolesti, zmierňuje akékoľvek prejavy zápalu, opuch, a taktiež znižuje horúčku. Na krátkodobú liečbu sa tak používa pri bolesti chrbtice, zubov, hlavy, bolestivej menštruácií či zápaloch po zraneniach alebo operáciách. Pomerne často sa využíva aj pri zmiernení horúčky pri zápalových ochoreniach ucha, nosa alebo hrdla.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: sukl.sk, Pixabay