Výstraha pre Slovákov: Z trhu sa sťahuje liek na liečbu infekcie!

Dátum:

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) zverejnil varovanie o stiahnutí lieku, ktorý sa nachádza na slovenskom trhu. Pracovníci ústavu sú nútení konať z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti Slovákov, pričom pacienti užívajúci tento medikament by mali kontaktovať svojho lekára.

Na oficiálnej stránke ústavu sa pred pár hodinami objavilo nové oznámenie o stiahnutí lieku. Ide o ,,Zerbaxa 1 g / 0,5 g prášok na infúzny koncentrát, plc ifc 10x1g/0,5 g (liek.inj.skl.), kód ŠÚKL 5963B, čísla šarží T022705, T024353, T024535“.

Dôvodom je možná mikrobiálna kontaminácia. Zerbaxa je biely prášok so žltkastým podtónom dodávaný v injekčnej liekovke. Dané liečivo je určené na liečbu ťažkých infekcií brušnej dutiny, obličiek, močových ciest a prípadnú pneumóniu, čiže infekciu pľúc.

Uvedené šarže sa momentálne sťahujú z distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. ,,Zerbaxa obsahuje liečivá ceftolozán a tazobaktám. Na Slovensku s touto kombináciou liečiv nie je dostupný iný liek, pre uvedené indikácie je však dostupná alternatívna liečba,“ uvádza sa na oficiálnej stránke ústavu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: sukl.sk, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...