Tragédia, ktorá sa stala v letnom indiánskom tábore v Turčeku zarmútila celé Slovensko. Na mieste, kde si mali deti užívať slnečné dni, sa v osudnú noc ozývali iba výkriky a plač. Žiaľ, jednému z detí sa život zachrániť nepodarilo.

Podľa dostupných informácií mali počas nočnej búrky deti započuť silný úder blesku a vybehnúť zo svojich indiánskych stanov. Počas tejto udalosti malo dôjsť aj k zrúteniu konštrukcie stanu, ktorá zabila 7-ročného Jakubka a zranilo sa ďalších 7 detí.

Účastníci tábora sa premiestnili do jedálne, no dostať všetky deti pod jednu strechu malo animátorom trvať takmer hodinu. Vedúci tábora zavolali pomoc, no záchranné zložky sa na miesto nedokázali dostať kvôli zlému počasiu, a predovšetkým popadanými stromom. Ich príchod tak trval ďalšiu hodinu.

Jednou z vystrašených detí bola aj 11-ročná Zorka, ktorá žije v Edinburgu, no rodičia chceli, aby si vylepšila slovenčinu. ,,Deti boli premočené, mali na sebe deky. Evakuovali nás do kostola v dedine. Väčšina ľudí tam spala na zemi, ja na gauči. Bola som vystresovaná, ale snažila som sa zostať pozitívna – ak by som totiž začala plakať, asi by začali aj ostatní. Niektoré deti boli hotové, jednu z mojich kamarátok odviezli v šoku do nemocnice,” opísala desivú udalosť pre plusku.sk, pričom plánuje tábor navštíviť aj budúci rok.

V tábore sa nachádzala aj Emka, po ktorú si mama prišla nasledujúce ráno po víchrici. ,,Tí, čo sa o nás starali, boli naozaj veľmi obetaví a snažili sa nám pomôcť. Napriek tomu, čo sa stalo, nemôžem povedať nič zlé, páčilo sa mi tu,“ povedalo dievča, ktoré mrzí, že muselo ísť skôr domov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Letný Indiánsky Tábor – Na Prérie a Do Lesov!, indiani.sk, TV Markíza