Vystupovanie Kolíkovej v seriáli Pumpa má dohru! RTVS sa ospravedlnila!

Dátum:

Mária Kolíková si svoju hereckú kariéru dlho neužila. Jej účinkovanie v seriáli Pumpa, vysielanom vo verejnoprávnej televízií, sa totiž nezaobišlo bez škandálu. Polarizujúca téma smrti bývalého generálneho riaditeľa totiž zdvihla zo stoličiek nielen mnohých divákov, ale aj politickú scénu, pričom RTVS sa rozhodla reagovať!

K negatívnym ohlasom najnovšej relácie Pumpa zaujala pod tlakom pobúrených divákov stanovisko aj verejnoprávna televízia. “ RTVS nechcela v žiadnom prípade dehonestovať osobu ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej ani žiadnych iných osobností spomínaných v relácii,“ uvádza vo vyjadrení RTVS. „Pozvanie ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej vyplynulo z dramaturgie relácie, ktorá reflektuje aktuálne dianie na Slovensku. Keďže bola počas uplynulých týždňov politicky exponovanou postavou, jej pozvanie bolo jednoznačnou dramaturgickou voľbou,“ reaguje režisér a producent relácie Pumpa.

Režisér sa v rámci zachovania aktuality momentálneho verejného diania zameral na polarizujúcu tému smrti bývalého policajného riaditeľa Lučanského. „Tento fakt bol znázornený aj ústrednými postavami seriálu, ktoré reprezentovali oba názorové póly. Téma bola hereckými protagonistami prezentovaná argumentačne vyvážene. Úmyslom RTVS nebolo v žiadnom prípade dehonestovať osobu generála Milana Lučanského ani jeho tragické úmrtie. RTVS sa ospravedlňuje divákom, ktorých sa vyjadrenia, ktoré odzneli v sobotnej epizóde, dotkli,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku televízie.

Peter Begányi zároveň tvrdí, že ich snahou v rámci dialógov hlavných postáv je predstaviť všetky názorové fronty a témy prezentovať vyvážene: „Rovnako sme pristupovali aj k téme tragického úmrtia Milana Lučanského v rámci ostatnej epizódy. Mrzí nás, že spracovanie tejto témy vnímajú niektorí diváci ako urážku jeho pamiatky alebo výsmech tragického úmrtia, čo v žiadnom prípade nebolo našim zámerom. Ospravedlňujeme sa divákom, ktorých sa spracovanie tejto témy v rámci relácie dotklo,“ vyjadril sa producent a režisér seriálu Pumpa Peter Begányi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: rtvs.sk | Foto: YT/ŠtudioSponateTV, canvas.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...