Sociálna poisťovňa sa rozhodla zverejniť výzvu pre Slovenky, ktoré si môžu prilepšiť o nemalú sumu. Mnohé z nich však doteraz nepodali oficiálnu žiadosť, keďže ani netušia, že tak môžu urobiť. Prišiel čas okamžite konať!

Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje budúce mamičky, že môžu požiadať o dávku tehotenské. Mnohé tak totiž neurobili a vo väčšine prípadov poberali iba materské dávky. ,,Jednou z príčin môže byť skutočnosť, že budúce mamičky o novej dávke tehotenské stále nevedia a neuplatnili si na ňu nárok podaním žiadosti,“ uviedla hovorkyňa SP Zuzana Dvoráková.

O dávky je možné požiadať aj tri roky spätne, ak sa pôrod uskutočnil po 31. marci tohto roka. Tehotenské dávky sú určené pre Slovenky, ktoré sú na začiatku 13. týždňa tehotenstva, pričom sú nemocensky poistené. Podmienkou je nemocenské poistenie v posledných dvoch rokoch pred začiatkom druhého trimestra v dĺžke 270 dní.

Samostatne zárobkovo činné osoby či dobrovoľne nemocensky poistené osoby musia mať zaplatené poistné včas a v správnej výške. Nedoplatok nemôže byť vyšší ako päť eur. Sociálna poisťovňa od mája do septembra tohto roka vyplatila mesačné dávky takmer 19-tisíc budúcim mamičkám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: socpoist.sk  |  Foto: FB/Sociálna poisťovňa, Pixabay