Mobily, tablety či počítače sa stali každodennou samozrejmosťou a ľudia si bez moderných technológií už ani nevedia predstaviť svoj život. Tohto faktu sú si vedomé aj veľké spoločnosti, pričom jedna z nich sa rozhodla pre netradičný experiment. V priebehu jedného roka si tak vybraný záujemca môže prilepšiť o poriadny balík peňazí.

Spoločnosť Vitaminwater sa rozhodla zorganizovať výzvu, ktorá môže jedného človeka nesmierne potešiť. Ponúka totiž výhru v hodnote 100-tisíc eur (cca 88-tisíc eur) za to, že sa na rok vzdá svojho smartfónu. Do súťaže sa môžu záujemcovia zapojiť veľmi jednoducho. Stačí ak na sociálnych sieťach Instagram alebo Twitter pridajú k svojím príspevkom hashtagy #NoPhoneforaYear a #Contest.

Finálne žrebovanie bude prebiehať 22. januára, pričom sa vyberie jeden odvážlivec. Namiesto svojho smartfónu dostane obyčajnú Nokiu 3310, ktorá bola obľúbená v 90. rokoch. Po roku bez svojho moderného miláčika bude nasledovať detektor lži. V prípade, že prejde otázkami, výherca zinkasuje krásnu sumu 88-tisíc eur.

Na stránke samotného výrobcu je uvedené, že súťaž prebieha v Amerike, avšak manažérka značky Natalia Suarez uviedla, že vôbec nie je vylúčená aj možnosť výberu človeka zo zahraničia. ,,Podľa nás nie je nič nudnejšie ako bezdôvodné prechádzanie telefónu. Táto súťaž je príležitosť zbaviť niekoho tejto závislosti a ešte mu dať 100-tisíc dolárov, aby mohol vykonať so svojím časom niečo neuveriteľne úžasného,​​” upozorňuje na sociálnej sieti Natalia Suarez.

Zdroj: fossbytes.com  |  Foto: Instagram, Pixabay